Różne odcienie bogatego Dubaju

Dziewczyny z Dubaju to kolejny reportaż autorstwa polskiego pisarza Piotra Krysiaka. I tym razem autorowi nie udało się obejść kontrowersji. Można wręcz powiedzieć, że jest to najbardziej skandaliczna i kontrowersyjna książka w jego repertuarze. Choć sposób, w jaki Krysiak podchodzi do tematu seksbiznesu w Dubaju, może wywoływać sporo wątpliwości, dziewczyny z dubaju to przykład reportażu, który każdy powinien przeczytać.

Niedługi, a treściwy

Książka Piotra Krysiaka liczy sobie nieco ponad dwieście stron. Nie przeszkadza to jednak autorowi w dokładnym nakreśleniu, przedstawieniu i wyjaśnieniu problemu, na jakim zdecydował się skupić. Krysiak zagląda na ciemną i nieoficjalną stronę jednego z najbogatszych miast świata – Dubaju. Jego reportaż to opowieść o luksusowych prostytutkach, które zdecydowały się na porzucenie swoich domów i rodzin, bo zostały skuszone atrakcyjną finansową ofertą. Sieć przestępcza, której działalność opiera się na namawianiu młodych dziewczyn na takie wyjazdy, rozchodzi się po całym świecie. Krysiak nie ocenia swoich bohaterek, a jedynie za nimi podąża, dzięki czemu szybko zaczyna mieć wgląd w to, co niewidoczne dla oka zwykłego turysty.

To wszystko dzieje się zaraz za ścianą

Reportaż Krysiaka Dziewczyny z Dubaju czyta się szybko. Jednak jest to lektura, która chwilami przeraża i budzi lęk. Niektóre dziewczyny, które zdecydowały się na wyjazd, do dzisiaj nie wróciły, uważając, że jest to wygodna, opłacalna i bezpieczna praca. Większość jednak uciekła lub próbowała uciekać z tego przestępczego i przepełnionego brutalnością świata. Krysiak tworzy reportaż bezstronny, a przy tym obserwujący.

Dziewczyny z Dubaju autorstwa Piotra Krysiaka to:

– polski reportaż, który był tworzony przez kilka lat,

– historia o ciemnej stronie jednego z najbogatszych miast,

– Dubaj bez upiększeń,

– brutalna i pełna przemocy rzeczywistość,

– wgląd w pracę luksusowych prostytutek,

– handel ciałem, brudne pieniądze i narkotyki,

– autor unaocznia mechanizmy rządzące tym światem.

 

 

Posts Tagged with…