Luksusowe życie i brutalny świat

Wielu mylnie postrzega Dziewczyny z Dubaju jako fikcję literacką. Zamierzeniem autora – Piotra Krysiaka – było stworzenie pełnoprawnego reportażu na temat seks biznesu w jednym z najbogatszych miast na świecie. W Dubaju. To właśnie tam dochodzi do nieprawdopodobnych incydentów, wymian handlowych i niebezpiecznych potyczek mafijnych ugrupowań. Czasami dziewczyny z dubaju mogą sprawiać wrażenie zupełnie nieprawdopodobnej opowieści. A wszystko to z racji na ilość sensacyjnych i absurdalnych wydarzeń, które zostały opisane w książce. W jaki sposób autorowi udało się napisać tak szczegółowy reportaż? Czy było to niebezpieczne?

Niebezpieczeństwo na każdym kroku

Piotr Krysiak przedstawia nam świat przepełniony luksusem i bogactwem. Dla bohaterek reportażu autora to pociągająca rzeczywistość. Ta jednak niesie za sobą pewne konsekwencje. Kobiety decydują się na wyjazd do obcego kraju, w którym pracować będą jako luksusowe prostytutki. Szybko okazuje się, że każda z postaci jest w stanie zarobić nawet kilkaset tysięcy dolarów rocznie. Przy czym kobiety mają często kontakt z niebezpieczną elitą przestępczego świata. To rzeczywistość, w której narkotyki, zbrodnie i fałszerstwa są na porządku dziennym.

Kulisy śledztwa

Autor Dziewczyn z Dubaju prowadził śledztwo, które finalnie zostało opisane w tejże książce przez cztery lata (od 2005 do 2009 roku). W tym czasie udało mu się zdobyć kontakty do osób z różnych kontynentów i państw na świecie. Reportaż Krysiaka odkrywa brutalną prawdę o bogatym świecie, który trawiony jest przez pychę i zepsucie.

Dziewczyny z Dubaju autorstwa Piotra Krysiaka to:

– opowieść o brutalnym świecie seks biznesu,

– wgląd w przestępczą rzeczywistość Dubaju,

– reportaż o ludziach, którzy zachłysnęli się luksusowym życiem,

– przygnębiający obraz zagubienia się społeczeństwa,

– wielkie pieniądze, narkotyki i niebezpieczny Dubaj,

– ukazanie drugiej strony jednego z najbogatszych miast, 

– kulisy wieloletniego śledztwa.

 

Posts Tagged with…