Dziewczyny z Dubaju – powieść nie dla każdego

Wiele osób uważa, że jeżeli komuś się powodzi, to coś musi za tym stać. I czasami tak jest, o czym można przekonać się, sięgając po książkę “Dziewczyny z Dubaju” autorstwa Piotra Krysiaka. Autor przeprowadził dziennikarskie śledztwo, które ujawniło, co tak naprawdę stoi za tym, że grupa Polek mogła pływać jachtami i otaczać się licznymi cennymi przedmiotami. Bez ogródek mówi o tym, jak prostytucja potrafiła podreperować budżety i przyczyniła się do możliwości podróżowania, choć cena za to wszystko była wysoka. “Dziewczyny z Dubaju” oferują księgarnie np. Tania Książka.

Świat pełen perspektyw

Zwykły człowiek wie, ile musi się napracować, by móc cieszyć się z dobrego zarobku – czyniąc to w sposób legalny i moralnie poprawny. Jednak bywają osoby, które potrzebują dużych pieniędzy nagle, lub które otrzymują pewnego rodzaju ofertę. W ten sposób otwiera się przed nimi świat, o którym do tej pory nie myślały. To właśnie Piotr Krysiak pokazuje w swojej książce: daje świadectwa osób potrafiących w dwa miesiące, gdyż tyle sekswycieczki mogły trwać, zarabiały tyle, ile nie udałoby im się zarobić w jeden rok. Mówi również o kierunkach, w których dziewczyny pływały, co otrzymywały, czego mogły doświadczyć – choć chwili w wyższych sferach.

Brutalna prawda

“Dziewczyny z Dubaju” nie są tytułem w bajeczny sposób mówiącym o tej branży – autor nie pozostawia czytelnika w żadnej bańce, a brutalnie ukazuje mu, jak naprawdę wygląda świat, w którym rządzi sprzedawanie ciała, narkotyki i grube pieniądze. Dziewczyny, które do niego trafiły, spotykały na swojej drodze różnych klientów, jak i sutenerki, dla których bywały gwarantem zarobku, niekoniecznie zaś drugim człowiekiem.

Ekranizacja

Na fali popularności, jaką wyrobiła sobie książka, powstał film o tym samym tytule, które w równie realny i plastyczny sposób opisuje to, co działo się, a co wyszło na jaw i związane było z tak zwaną aferą dubajską. Ekranizacja podkreśla to, co ukazał Piotr Krysiak – cena za wejście do tej branży bywa naprawdę wysoka, a prowadzenie podwójnego życia niesie ze sobą poważne konsekwencje.

 

 

Posts Tagged with…